top of page
Search

Elu seadused


EDUKATE INIMESTE ELUSTIIL

Kui võtta ette Bill Gates, Warren Buffet, Steve Jobs välismaalt ja Urmas Sõõrmumaa Eestist, siis mis neid kõiki inimesi ühendab on harjumus valida ise oma mõtted. On levinud praktika õppida selgeks edukate inimeste elustiil, seda päevast päeva järgida ja seejärelt lõpetada samasuguste tulemustega. Mida need inimesed ei tee on proovimine. Nad pühendavad end viimasepeal tulemuste saavutamisele. Kui me soovime uutmoodi tulemusi siis peame saama uutmoodi inimeseks. Peame saavutama uuel tasemel mõtlemise, käitumise, oskused ja kontrolli oma emotsioonide üle. See on evolutsioon ja areng – minu elu mõte. Edukaid inimesi on tohutult palju uuritud ja nende strateegiaid järgides on tõestatud, et eesmärgid saavad reaalsuseks.

Edukus tähendab erinevatele inimestele erinevat asja. Sinu definitsioon edukusest võib olla hoopis midagi muud minu omast. Minu jaoks on edukus see, kui ma olen see, kes mina tahan olla. Teen neid asju mida mina teha tahan, lähen sinna kuhu ise tahan ja ümbritsen end inimestega, kes mind toetavad. Sest mina üksi olen oma elu boss. Ja mul on vabadus valida. Ja ma olen see kes ma olen täna tänu valikutele, mis ma oma elus olen teinud. Mul on alati olnud ümber inimesi, kes ütlevad mulle, mida ma peaksin tegema. Mida ma peaksin õppima, kus elama, kellega suhtlema ja mida arvama. Aga kui ma prooviksin olla see, kes teised inimesed sooviks, et ma oleksin, siis kes minu elu elab?

Edukuse võti on lõpetada taidlemine teiste eelduste järgi ja alustada uskumusega, et ma olen võimeline kõigeks, kui ma vaid endasse usun. Ja selle uskumuse hoidmine ei ole ühekordne lüliti. Seda tuleb endale sisse sööta iga päev, sest on nii palju ebakindlaid inimesi, kes oma hirme mulle peale proovivad projekteerida, sest nemad ei usu, et nemad sellega hakkama võiks saada.

Raamatud on vahendid, mis tõstavad mu mõistust uutele tasemetele. Enamus inimesi loeb iga aasta vaid üht raamatut. Näoraamatut. Aga viga on selles, et kui me söödame endasse ainult teiste inimeste uudiseid, siis on tulemuseks meie peas teiste inimeste elud. Mida sina loed ja kuhu see on sind viinud?

Vahel ütleb üks hääl mul peas, et “sul pole lugemiseks aega.” Aga mulle tundub, et kui mul pole päevas 15 vaba aega, siis mul pole elu. Meil kõigil on aega lugeda, et õppida. Kui ma loen iga päev, 30 päeva järjest, 15 minutit päevas, siis olen lugenud terve raamatu 1 kuuga. Ja seda harjumust hoides, teeb see 12 raamatut aastas. Ja seal on juba päris palju tarkust, mida enda kasuks tööle panna. Mina isilklikult armastan audioraamatuid, mis mind lõbustavad näiteks koristades, jalutades või uinudes. Vaadates tagasi viimasele kuuele aastale, siis on hiiglama tore näha seda tohutut arengut, teekonda ja mõistmise avardumist minu elus. Ja seda tänu neile vanadele meestele, kes oma elutöö uuringud on lahkest raamatutesse köitnud, et seda tarkust meiega jagada. Raamatud on imelised.

Võibolla oled juba kuulnud, et me oleme nende viie inimese keskmine, kellega kõige tihedamalt läbi käime. Seega on ääretult mõistlik ümbritseda end tugeva iseloomu ja elujanuliste inimestega. Vajan olla übritsetud inspireerivate inimestega, kes näitavad mulle, kuidas unistusi jahtida ja kes ka minusse usuvad ja mind toetavad. Need on need inimesed, kes mind alateadlikult juhivad. Tihti juhtub ka, et mul on liiga ambitsioonikad plaanid ja need inimesed, kes juba mu ümber on, ei saa mind aidata ega mõista mind. Vahel isegi on minuni jõudnud signaal, et mida sa endast küll mõtled, et arvad, et sellise katsumusega toime tuled. Näen vaeva, et need seisukohad, ei muutuks minu reaalsuseks. Et muuta oma reaalsust, pean muutma oma mõtlemist ja inimeste ringi, kellega end ümbritsen. Otsin inimesi, kes saavad mind aidata, kes on minust targemad, kes on juba kogenud raskusi, mida on vaja läbida, et jõuda uuele tasemele elu kvaliteedis. Ja ma tean, et nemad otsivad mind ka, sest me mõtleme ühte moodi. Inimesed kes meid armastavad lihtsalt ei oska meid alati aidata, kui meil on vaja. Seega tuleb leida need, kes oskavad. See ei tähenda kellegi hülgamist. See tähendab laienemist.

Post: Blog2_Post
bottom of page