top of page
Search

Meditatsioonid


MEDITATSIOON

Meditatiivses seisundis tegeleb meie aju puhastuse ja protsessimisega ja lahti on ka aken meie tava- ja alateadvuse vahel. Seega informatsioon, millega end siis kostitame, määrab tooni kogu päevale ja pikemal praktiseerimisel kogu elule. Meditatsioon on nagu aju trenn, mis suurendab aju halli ollust (see osa meie ajus, mis vastutav õppimise, mälu, eneseteadlikkuse ja kaastunde eest). Ja dissiplineerib automaatseid reaktsioone su käitumises. Iga kord, kui end mõttelt tagasi kutsud, oled sammuke lähedamal vabadusele ise otsustada, kuidas end tunda tahad.

Meditatsioon on viis kuidas reaalsusega kontakti saada. Enamus inimesed pole reaalsusega kontaktis, sest selle asemel, et võtta maailma sellisena nagu see on. Võtavad seda sellisena nagu nad sellest mõtlevad ja räägivad ja kirjeldavad. ühet küljest on päris maailm ja teisest küljest on sümbolitest kokku pandud kujutuslik maailm, meie mõtetes. need on väga kasulikud sümbolid millele kogu tsivilisatsioon toimib. Aga me ajame reaalsuse nende sümbolitega segi.

Mõtte jõud on nii tugev, et see võib mind teha õnnelikuks või täiesti tülpinuks sekunditega. Sõltumata täiesti väliskeskonna muutustest Ja see, mis toimub, minu sees ei saa kuidagi hakata erinema sündmustega, mida päeva jooksul endale ligi tõmban ja milline on minu kodu, väljanägemine ja suhtlusstiil.

Arvan, et samuti nagu mina ei hinga vaid see lihtsalt juhtub minuga, ei ole mina ka mõtleja. Ma saan mõtteid mõjutada aga selleks on vaja luua ruum, mänguruum kust nööre tõmmata, et mõtted ja reaalsus, minu pilli järgi tantsiksid. Seda aitabki meditatsioon teha.

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page