top of page
Search

OSHO elu 12. päev aga 1. päev haigena vastu seina joosta

Osho: “I am giving you a very fundamental technique, fresh and unused. And it is going to become worldwide, without any doubt, because its effects will show anybody that the person has become younger, the person has become more loving, the person has become graceful. The person has become more flexible, less fanatic; the person has become more joyful, more a celebrant. “All that this world needs is a good cleansing of the heart of all the inhibitions of the past. Laughter and tears can do both. Tears will take out all the agony that is hidden inside you and laughter will take all that is preventing your ecstasy.” 


Magasin päris kehvasti täna öösel ja ei suutnud ära oodata, et hommik juba kätte jõuaks, sest mul kurk on nii valus. Pea ka tuikab. Hommikusöögil oli keeruline tellimustki esitada, sest tunne on selline, nagu oleks mul kurgus haavandid. Täna saan kuuma tee. Jess!

Ma ei jaksa praeguse Müstilise Roosi intensiivsuse ja oma tervise juures peale kohtususlike meditatsioonide muudes tundides käia. Võiksin veel proovida paljusid idamaiseid maandavaid taidlusi ja põnevaid liikumisi aga teen jõudumööda. Kokku mediteerin päevas 6 tundi + juhendajate treening. See ei tähenda niisama istumist, vaid erinevaid aktiivseid meditatsioone, mis on teaduslikult välja töötatud, et nad mõistusest mööda pääseks ja alateadvust puhastaks.


Tänane Müstiline Roos oli täielik peaga vastu seina jooksmine.

Suutsin pisarateni jõuda vaid üheks minutiks. See juhtus siis, kui põrandal pikutasin ja juhendaja pani mingi Avril Lavigne’i loo mängima, mis oli nii kontekstist väljas minu jaoks, et esialgu mõtlesin et “Mida per*et, kust sihuke lugu nüüd tuli, kuidas ma selle popplooga nutma peaks hakkama?” Aga just see lugu kinkis mulle tänase päeva ainsad pisarad. Nuttes oli taas täiesti erinev tunne eelnevatel kordadel kogetust. Ma ei mõelnud küll mitte millegile aga mulle jäi mulje, et pisarad tulid kuskilt alandatuse ja agoonia kohast, sest kõva ja jahe marmorpõrand sobis hästi.


Ülejäänud kolme tunni vältel oli mu saatjaks vaid agoonia ja ma ei saanud kuidagi pisaratega kontakti.

Pole võimalik, et vesi otsas on. Pigem ma usun, et mul keha veel protsessib eile kogetut ja lasi mul praegu vastu järgmise kihi seina joosta, et ma selle sügavust vabanemisel oskaks väärtustada. Või vähemalt see on lugu mida mu sõrmed praegu väljendavad ja mõte jutustab. Might be true, sest keha on ju mitteteadlikku meele sõnumikandja… Niisama mõtisklen siin…

Vot nii. Polegi suurt midagi kirjutada täna. Kurk valutab….

Jagamisring oli ka täna, kus kolmekümnele nutulinnule anti võimalus jagada ja küsida.

Ainult kolm inimest esitasid peale minu veel küsimuse. Mina tahtsin teada, et kui ma teesklen nutmist, kas see on siis ka alateadvuse jaoks nutmine. Sain tegelikult juba küsides aru, et juhul kui see aitab tõelist nuttu esile kutsuda, siis on ok teeselda, aga mehaaniliselt häälitseda pole mõtet. Juhendaja vastus oli, et katseta erinevaid meetodeid ja saa teada, mis sinu jaoks toimib. Tegingi seda täna aga miski peale põrandal popploo kuulmise ei töödanud.

Õhtul käin veel Gourishankari meditatsioonis, mis on väga põnev.

Algul hingad sügavalt ja hinge kinni hoides sisse välja. Siis vaatad sinist vilkuvat valgust (või küünalt), seejärel lased kehal suvaliselt liikuda ja siis pikutad. Jube huvitav. Selline hõljuv ja naljakas tunne tekkis. Lahe oli jälgida, kuidas siis, kui liigutamise faasis mõttega näiteks energiat altpoolt üles tõmbasid, siis liigutas keha omal viisil mõni sekund hiljem kaasa. Hoopis teisiti, kui mina seda teeks, kui energia liikumist imiteeriksin. Ma teeksin seda palju graatsilisemalt. Ma tean küll, et peaks niisama olema ja mitte tembutama aga mulle ikka meeldib katsetada vahepeal nende energiavärkidega 😛 Hiljem Plazasse (meelelautuste väljakule) live bändi kuulama minnes oli mul väga vahva tuju. Ei teagi, kas meditatsiooist või niisama… Aga lähen kindlasti veel.

Juhendaja rääkis, et see meditatsioon pidi aitama energiaid äratada kolmanda silma ehk käbinäärme piirkonnas.

This meditation can be done at night & has a very soothing & relaxing effect on the body mind & is supported by the specific audio recording of OSHO Gourishankar Meditation music.” 

Commentaires


Post: Blog2_Post
bottom of page