top of page
Search

OSHO elu 20.- 21. päev ja tõde meditatsioonist

*Müstilise roosi teraapias naersin esimene nädal 3 tundi iga päev niisama. Teine nädal nutsin 3 tundi iga peäv niisama ja nüüd hakkab lõppema vaikusenädal, mil istume iga päev 3 tundi vaikuses. *

Istun jälle kolm tundi vaikuses ja käin erinevates aktiivsetes meditatsioonides. Kirjutan seda postitust kolme päeva vältel, poole tunni kaupa, sest veedan enamuse aja tühjuses mitte millelegi mõeldes. 

Mu saavutusvajadus saab sel nädalal täiega vastu perset. 

Kui naeru ja nutu nädalal sain oma tulemuslikkust kuidagi väljuvate emotsioonide intensiivsuse ja pikkuse järgi mõõta, siis sügav meditatsioon on midagi, mida ei saa saavutada ja mille toimimiseks ei saa kasutada tehnikaid. Kõik mõistuslikud vahendid on täielikult välistatud, sest meditatsioon on üle mõistuse. Seal, kus mõistus lõpeb, algab meditatsioon. Niipea, kui kasutan, mis iganes tegu või tehnikat (hingamise reguleerimine, mantra jms), on mõistus kohe kaasatud ja sedasorti meditatsiooni, nagu OSHO Müstilises roosis vaja on, ei toimu.

See on oluline muutus minu jaoks, sest ma olen kõike oma elus teinud mõistusega. Eesmärke seadnud ja saavutanud. Tehnikaid ja meetodeid õppinud ning kasutanud. Kogu senine elukogemus on suunanud kõike tegema mõistusega.

Tõesti, kõike peale meditatsiooni saan saavutada mõistusega. Meditatsiooni mitte, sest meditatsioon on juba minu põhiolemus. See on juba minus olemas ja ootab vaid märkamist. Olen ikka ja alati seda endaga kaasas kandnud. Ja kuna meditatsioon olengi mina, siis ma ei saa seda saada või seda teha. Ma saan vaid olla. Lihtsalt panna tähele ja jälgida ilma ühegi mõtteta. 


Meditatsioonis lähevad asjad palju selgemaks. 

Mu mõistus tekitab mõtetega tohutu palju hägusust. Talle meeldib luua illusioone tuleviku olukordade kohta ja sealt siis hirme tekitada. Siis talle meeldib tohutult draamatseda mineviku sündmuste korrutamisega. Veel talle meeldib väga hinnanguid anda ja võrrelda. Siis koos egoga nad kujutavad ette, et nad on jube tähtsad ja minu tõeline olemus, mis on ääretult komplitseeritud, vajab pidevat heakskiitu. Täielik lollus. Panen siin neid mõtted tähele teravamalt kui iial varem. Täiesti kasutu pask. Mõtted, palun minge ära!

Ma olen enda vastu jube karm.

Näen endas mustrit, et olen väärt armastust vaid siis, kui midagi saavutan. Ajan taga perfektsust ja olen pideva pinge all hästi hakkama saada või hea välja näha. Näen ka, et olen armastusest sõltuvuses…

Meditatsioonis leiduv selgus on minu jaoks ka armastus. 

Leian, et kõigi inimeste põhiolemus on armastus. Sünnime armastusena ja kasvame seda lapsena meeletult kiirates. Et ellu jääda, teeb laps kõik selleks, et armastus edasi voolaks. Ja siis juhtub elu ja algab armastuse mäng. Teed midagi valesti, ei saa armastust. Teed hästi, saad rohkem armastust. Armastuse puudumine teeb haiget ja siis kasvatame endale käitumismustreid, et end valu eest kaitsta. Nagu võre südame ees, mis annab valikuliselt armastust välja ja võtab valikuliselt vastu. Olles ise pidevas näljas, sest põhiolemus on vangis. 

Kohtleme armastust, nagu see oleks defitsiit. “Mul on kümme armastust, seega ma sulle ei saa anda, sest muidu mul omal jääb väheks.” Või, et “Ei, sa ei saa tema suhtes armastust välja näidata, sest muidu minu jaoks ei jagu!” Ja “Ma ei saa ennast armastada, sest mul on see ja too asi veel puudu.” 

Mul tuli ühes meditatsioonis küsimus, et miks ma elan. 

Ja vastuseks sain, et armastada. Kavatsen täita iga oma päeva armastust kiirates ja luues võimalikult efektiivseid võimalusi, et paljud inimesed saaksid vabaks hirmudest, mis ei lase neil armastust kiirata. Ehk oma põhiolemuse lihtsuses elu nautida. Olen maailma tänulik OSHO Müstilise Roosi teekonnale ja võimalusele seda protsessi veel ja veel iseenda avanemise nimel läbida. Tean, et selleks, et muutust esile kutsuda, pean ise olema see muutus. Kuna olen ka juhendajate treeningul, siis veedan selles teraapias veel palju kuid. Olen suures elevuses ja nähes meie juhendajate olemust, on imetlusväärne, kui siiraks, armastavaks ja ilusaks inimesed saavad kasvada.

Küpsen tasapisi ka ise juhendajaks, mis tähendab, et minu unistus viia läbi tervendavaid retriite, saab reaalsuseks!


Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page