top of page
Search

Pärast OSHO-elu raha maailma

Kuidas minust tõstsid pead abitus, segadus, äärmused ja tasakaalu otsimine materiaalse ning spirituaalse vahel. Annan edasi õpitud tööriistad, mille praktiseerimine on paljudele inimestele kinkinud rahalise sõltumatuse.

Tegelikult tõeline treening hakkas pihta, kui koju tagasi tulin.

Väga lihtne on soojas kliimas, kus argised mured on tuhandete kilomeetrite tagused mälestused, õõtsuda blissis ja filosofeerida elu mõtte ning õnne üle.

Maagilises OSHO keskuses, kus päevast päeva kandsin üht ja sama kuube ning nädala kava oli ette söödetud, ei pidanudki midagi läbi mõtlema, üleliia planeerima ega organiseerima. Pigem sai harjumuseks lahti laskmine igast mõttekillust, mis pähe ära eksis.

Imeline illusioon turvalisusest, igapäevase rutiini ja naeratavate nägudega andis tunde, et olen hoitud ja võin lahti lasta muredest tuleviku ees.

Kui minu aeg seal läbi sai ja väravakaart enam ei töötanud, tuli väljaspool mugavaks muutunud illusiooni hakata leppima tõsiasjaga, et nüüd tuleb ikkagi ise turvalisust looma hakata.

Või leppida teadmisega, et abitus on loomulik olek ja mugavus on suhtumise küsimus? Jah, usaldan universumit, aga ma tean, et kõigel on oma hind.

“This insane world is insane for a reason: because you cannot stand alone and accept it as reality that helplessness is natural, that aloneness is natural.” – Osho

Eestisse jõudnud, olin olnud 25 tundi magamata ja hakkasin kohe kolima. Ühest korterist teise.

Edukate elustiili käsiraamatu kolmanda päeva ülesanne oli teha oma ellu ruumi. Kui selle päeva blogipostituse tegin, tundsin sisemiselt, et mis nalja ma siin õige teen. Ma ei olnud valmis paljustki oma kraamist loobuma ja sahtlite koristamine ei ole oma ellu ruumi tegemine. Siis võttis elu ise ohjad oma kätte ja sättis mind elama väiksemale pinnale, mille jaoks tuli mitmest kohvritäiest kraamist loobuda.


Ja seejärel sõitsime Martiniga Londonisse kolmepäevasele intensiivkoolitusele “Millionaires Mind Intensive”.

See on niisugune seminar, kus iga päev sadade inimestega hüüad, kui väga sa tahad rikkaks saada ja planeerid oma rahaasju nii, et raha hakkaks ise sinu eest tööle.

No see oli täiesti teine äärmus Indias kogetule, kus oldi veendunud, et igal inimesel peaks olema just niipalju raha, et ta ots otsaga kokku tuleks, aga mitte rohkem. Money minded people oli seal väljend suuremat sorti hukkamõistuks. (Mitte, et OSHO filosoofia raha vastu oleks aga see oli tunne, mis minusse Indias jäi.)

Materiaalseid kiindumusi peeti takistuseks teel valgustumise poole ja rahast mõtlemine vaigistavat südame häält.

Kui nii mõtlen, siis nii on. Aga kui ei mõtle, ei ole.

Palju oli neil kahel ka sarnasusi:

  1. Kasutati mitmeid meditatsiooni ja visualiseerimise tehnikaid.

  2. Tegeleti pidevalt energia tõstmisega tantsides, öeldes positiivseid affirmatsioone ja teineteisega suheldes. Sest kõik meie ümber on energia ja mida rohkem sul seda on, seda rohkem saad seda kasutada.

  3. Rõhutati vajadust märgata solkmõtteid ja -mustreid, mis meie elu juhivad ja õpetati tehnikaid, kuidas nendest vabaneda.

  4. Tegeleti aktiivselt müügiga, et koguda publikut järmisteks koolitusteks.

  5. Keskenduti mõttemustrite muutmisele.

  6. Mõlemas oli teooria ja praktika vahekord paigas.

  7. Kummastki kogemusest ei ole kasu, kui saadud teadmisi praktikas ei kasuta.

Jagan teiega põhilist töövahendit, mille järjepideval praktiseerimisel saavutavad inimesed materiaalse stabiilsuse ja turvatunde.


Kuue purgi süsteem.

Iga kuu, kui palk pangakontole laekub, tuleb see jaotada kuue konto vahel, millest igaühel on oma otstarve.

  1. Finantsvabaduse konto: 10% sissetulekust

Seda raha ei kulutata kunagi, sest see läheb investeerimisse. 2. Pikaajaline kogumine suuremateks kulutusteks: 10% sissetulekust

Juhul kui on lapsed, siis 5% laste koolitamiseks ja 5% puhkuse, maja, auto vms suurema väljamineku tarvis. 3. Enese harimise konto: 10% sissetulekust

Elukestev õpe tähendab elukestvat kasvu. Kõik, mis looduses ei kasva, on surnud. Ehk siis koolituste konto.

  1. Jooksvate kulude konto: 55% sissetulekust

Toit, laenu tagasimakse, üür, jõusaal, transport. Võti on elada alla oma võimaluste, et mitte priiskama hakata. 5. Lõbustuste konto: 10% sissetulekust

Iga kuu tuleb see kümme protsenti kindlasti enda lõbustamiseks/hellitamiseks ära kasutada. Nii tõstetakse enese vibratsiooni jõukusele.

  1. Heategevus: 5% sissetulekust

Ka heategevus tõstab meie vibratsiooni ja suurendab armastuse ja heaolu tunnet. Kui 5% on rahaliselt liialt palju, siis võib vabalt kinkida ka aega.

Ma ei usu, et ma kunagi hakkan järgima tulihingeliselt üht õpetust.

Kõik sekti liidrid, olgu gurud, koolitajad, müügimehed, poliitikud või preestrid, ajavad üht ja sama juttu: ülistavad enda teooriat läbi enda kogemusliku filtri. Filtril on mustrid, mis on kaasa tulnud emapiimaga, õpetaja solvanguga, traumeeriva sündmusega, karmaga, kellegi kolmanda austamise/järgimisega, tarbitud infoga jne. Minu filter on teistes mõõtudes ja teistsuguse mustriga. Vot ei saa sa sõnades kogemust edasi anda. Aga OSHOga ma tegelen edasi, sest minu kogemusele tema meditatsioonidest pole vaja sõnu ega seletusi.

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page