top of page
Search

Visualiseerimine


VISUALISEERIMINE

Kui pesen hambaid, teen süüa, panen riidesse ja teen muid toimetusi, siis visualiseerin oma päeva nii nagu sooviksin, et see tuleks. Võimalikult täpselt läbi emotsioonide ja tunnetuse. Kui lõbus mul kohtumistel on või kuidas see suur ülesanne saab tänu mu järepidevusele tehtud. Visualiseerin selle ülesande väikesteks sammudeks lahti ja näen ennast edukalt läbimas igat etappi. Mida selgemad ja reaalsemad need tunded näivad, seda tugevama programmi olen oma alateadvusele sisse söötnud. Nüüd ei jää tal üle muud, kui kõvasti pingutada ja minu tegevusi ja mõtteid juhtida, et sisestatud programm ja reaalsus kokku sobiksid. Teadlased on teinud katseid ja mina elan nii – see töötab!

TEADUS

Kui me kujutame ette oma eesmärke nagu nad oleks juba meie reaalsus, loob see konflikti meie alateadvuse ja tegeliku reaalsuse vahel. Meie aju aga tahab meid kaitsta ja on seadistatud nii, et ta hakkab kõvasti pingutama et tegelikus vastaks sisestatud tuleviku visioonile. Näiteks kui sa iga päev unistad punasest Bemmist ja kujutad ette kui vinge tunne sellega sõita on ja kui lahe sa sellega välja näed, siis üsna pea hakkab sulle tunduma, et terve linn on punaseid bemme täis. Tegelikkuses aga kuna sa oled ajule õpetanud selgeks, et Bemmi on vaja, siis tal ei jää üle muud kui su tähelepanu võimalikele kandidaatidele suunata.

Põnev artikkel: https://www.flowstate.co/how-to-use-the-science-of-visualisation-to-achieve-your-goals/

Rohkem teaduslikke uuringuid siit: http://www.rickhanson.net/key-papers/

EESMÄRKIDE SEADMINE JA PLANEERIMINE. 1979. aastal viidi Harvardi ülikoolis läbi uuring, kus võrreldi ühe klassi õpilaste finantsedukust 10 aastat peale seda, kui klassis 84% õpilastest ei kirjutanud eesmärke üles, 13% kirjutas eesmärgid üles aga ei teinud täpseid plaane ja 3% kirjutasid eesmärgid üles ja tegid ka selged plaanid. Tulemused näitasid et 13% hulka kuuluvad õpilased teenisid 2 korda rohkem kui 84% hulka kuulunud ja 3% hulka kuulunud õpilased teenisid 10 korda rohkem kogu 97% klassist. Ja tasub mainida, et nad tegid sealjuures tööd, mida armastasid.

https://hilt.harvard.edu/files/hilt/files/settinggoals.pdf

Post: Blog2_Post
bottom of page